Ciekawostki o znanych osobach i rady o zwierzętach.

Wpis

niedziela, 02 maja 2010

O zółwiach

Środowisko i dieta

Gatunki z tropikalnych lasów deszczowych dość często spotykają padlinę i opadłe owoce. Jest to charakterystyczna cecha takiego środowiska. Gatunki, które zamieszkują suche, trawiaste sawanny albo jałowe pustynne środowiska rzadko kiedy napotykają padlinę albo owoce. Obydwie grupy żółwi rozwinęły różne sposoby radzenia sobie z pożywieniem, które spotykają w naturze. Jeśli karmisz żółwia zamieszkującego jałowe tereny dużą ilością owoców, spowodujesz ostry rozstrój żołądka, biegunkę, nadmierne rozmnożenie się pasożytów przewodu pokarmowego, takich jak pierwotniaki i możesz nawet doprowadzić do nagłej śmierci spowodowanej nieodpowiednim pH w jelitach. Na tej samej zasadzie: nie można się spodziewać, że utrzymamy gatunek z tropikalnych lasów deszczowych taki jak na przykład Kinixys sp. w zdrowiu na diecie z traw i siana. Taka dieta jest bardzo dobra dla Geochelone pardalis, ale kompletnie nieodpowiednia do potrzeb gatunków, które wyewoluowały do spożywania kombinacji żywej zdobyczy, miękkich spadłych owoców i padliny. To nie są preferencje dietetyczne - to są dietetyczne konieczności. Nie są one zamienne. Jakiekolwiek próby, by to zrobić, spowodują poważne konsekwencje. Objawy chorób mogą przez jakiś czas nie być widoczne. Stan taki trwać może nawet lata. Jednakże kiedy będzie już widać te objawy, może być za późno, by zrobić cokolwiek. Kładziemy nacisk na to, abyś nauczył się o prawdziwych potrzebach gatunku, który trzymasz; spróbuj zrozumieć dlaczego ma on takie potrzeby, a wtedy dowiedz się jak najlepiej możesz im sprostać.

zółwie wodno-lądowe


Mój żółw ma 9,5cm skorupy.Ma pół roku(6miesięcy). Jest zółto brzuchy.

Żywi się: Mięsem gotowanym,kalmarami,gammurusami,krewetkami szuszonymi,stynkami,marchwią gotowaną,kapustą pekińską,i zwyklą.

Zółw wodno lądowy

Szczegóły wpisu

Tagi:
Autor(ka):
oliwunia100
Czas publikacji:
niedziela, 02 maja 2010 19:18

Polecane wpisy

  • Konkurs Gwiazd!!

    Ogłaszam Konkurs! Zgłoszenia do 30.04!!! "Znajomość o WYBRANYCH GWIAZDACH : Selena Gomez, Justin Biber Miley Cyrus.! Chętnych zapraszam! Są nagrody ! :)

  • Witajcie!

    Witajcie czytelnicy mojego bloxu!;) Minęło wiele czasu od ostatniego czasu kiedy tu zajrzałam i troszkę to pozmieniałam..;)

  • Z pamiętnika

    Na początek ulubione gry miley hannah:) Ulubiona gra planszowa: Trouble(odmiana Chińczyka) ulubiona gra komputerowa: Guitar Hero. Ulubione seriale: Laguna beac